Květen 2008

Cvak!

29. května 2008 v 18:33 | Marrky |  Denní záznamy
- Soutěž o nejlepšího fotografa, dá se říct, že je celkem na úrovni.:-) Pořádají jí dvě sympatické slečny a musim říct, že je to super nápad! Když mi holky napsaly, jestli bych se nechtěla přihlásit, ani nachvilku jsem neváhala.
- Dneska začalo 1. kolo, téma - obloha. Jestli se nudíte a chcete vidět hromadu krásných fotek, mrkněte se sem. Boduje se takhle: 1 bod - fuj!, 5 bodů - super!
Víc takových soutěží!:-)
____________________________
Celý odpoledne jsem četla pohádky od Tolkiena - povinná četba. Fjůůůů....Teď se tak na tři hoďky usadim k televizi s černým, bílým a červeným lakem na nehty a pak...(chrrrr).
V sobotu je majáles (něco jako před měsícem zmiňované čarodějnice, akorát bez čarodějnic), takže se tu v neděli objeví další nadšený (doufam) článek.
To jsem toho napsala....
Pápá.
Marrky

Minuta po minutě...

27. května 2008 v 17:28 | Marrky |  Denní záznamy
RÁNO:
06:15 -
Vstávám a uvědomuju si, že mam narozky. Zároveň si ale uvědomuju, že jsem zapoměla na mé drahé spolužačky a nekoupila jsem jim bonbony, co bych rozdávala o velký přestávce.
06:30 - Snídam narozeninovej dort a kradu mamče tužku na oči.
06:45 - Pádim do Alberta, kde chci zakoupit výše zmiňované bonbónky.
06:55 - Čekám spolu s dalšími lidmi až otevřou Albert.
07:00 - Otevírají.
07:05 - Jdu do školy s dvěma pytlíky bonparů, pytlíkem jojo vexta a pytlíkem nějakých želé žraloků.
VE ŠKOLE:
07:10
- Jsem ve škole, kde na mě čeká jahodotvarohový, Klárkou ukuchtěný, dortík a nějaký zvláštní věci zabalený do balícího papíru, krabiček nebo do dárkových taštiček.
07:15 - Zjišťuju, že v taštičkách, krabičkách a papírech jsou asi nejkrásnější věci, co jsem kdy od holek k narozkám dostala.
07:19 - Minuta před zvoněním. Jsem v eufórii. - Stříbrný řetízek se čtyřlístkem (Kláry děkuju!), domeček pro rybičky, boží tričko, dva kornouty plný dobrůtek, lak na nehty, černá gelovka, hrníček s nápisem "Rock on" a kytarama (Áďa vyráběla)...úúú, zvoní.
07:21 - Paní biologistka mi přeje.
08:05 - Ochutnávám dort (Mňaaaaam!!!), hned potom ho odnášim do kanceláře, kde mi ho jedna hodná paní dá do ledničky.
08:30 - Říkam rok, kdy Seifert dostal Nobelovku. Paní češtinářka mi za tuto informaci děkuje.
09:00 - Převlíkam se do kostýmu na majáles (jako jediná...no co) a užívam si pohledu na dárečky. Rozdávam hodně vysoko zmiňované bonbónky.
09:15 - 13:20 - Přežívam němčinu, infošku, ájinu a fyziku. Z angličtiny jsme psaly na slovíčka (mam to tak na dvojku...) a z fyziky jsem dostala malou jedničku (1. po pár letech?)
CESTA DOMŮ:
13: 22
- vyzvedávám dort.
13:25 - Vyrážim ze školy domů, na zádech bágl, v jedný ruce krabici s dortem, v druhý igelitku s dárkama. Jako vánoční stromeček.
13:26 - Potkávám Páju, jde mě kousek doprovodit. Půjčuju jí šátek, co potřebuje na majálesový vystoupení (břišní tanečnice z Turecka).
13:35 - Čeká mě ještě tak 400 metrů domů. Začíná mě bolet hlava z horka, záda z báglu, jedna ruka z těžký igelitky, druhá ruka z namožený ruky od držení krabice. Přesto jsem pořád veselá.
13:45 - Dorážim domů.
DOMA:
13:50
- Chlubim se mamče s dárkama, ségra se vrhne na dort.
14:30 - Opaluju se na terase. No nepotřebovala jsem to? Potřebovala! Společnost mi dělá pomerančový nanuk za 3 kč.
16:00 - Hraju si se ségrou na lovce hraček z kinder vajíček.
16:30 - Zapínam počítač a jestli jsem neumřela, tak tam jsem dodnes.

Yesterday...

26. května 2008 v 18:34 | Marrky |  Markétka fotí
5248.jpg picture by marrkyperla
5256.jpg picture by marrkyperla
5229.jpg picture by marrkyperla
5234.jpg picture by marrkyperla
5261.jpg picture by marrkyperla
5245.jpg picture by marrkyperla
5253.jpg picture by marrkyperla
5269.jpg picture by marrkyperla
5235.jpg picture by marrkyperla

Milý deníčku, dámy a pánové,

24. května 2008 v 23:42 | Marrky |  Denní záznamy
V úterý
jsme měli tu dloooouhou, ale celkem zajímavou přednášku o drogách.:-( Ten chlap mi připomínal taťku (,,Jen kuř, proč bys nekouřila? Sice si zničíš plíce a brzy umřeš, ale kuř.":-])
Ve středu
jsme si s holkama vyráběly velký papírový červený mašle na majáles.[:-} Bude to sranda, až v bílých šatičkách a červených doplňcích vlezeme na pódium a spustíme Kalinku (na playback, samozřejmě). A ten Lenin do toho...Juchůůů.:-T Ale má být zataženo. Ale teplo. A pršet nemá.
Večer jsem se učila chemču (Ha!), vypila jsem při tom tak litr pomerančovýho džusu.=-O
Ve čtvrtek
jsem byla z tý chemie zkoušená. Za jedna. Jupííííí! Zkusim se učit i na ostatní předměty, třeba mi to v tý škole půjde líp.:-]
Včera
byl krásnej den.X-) Dostala jsem jedničku z hlavní slohový práce, z biologie jsem naštěstí zkoušená nebyla, hrozilo totiž, že bych si jí zkazila. K večeru jsme vyrazily s Klárkou do města, byly dny našeho města, Sušice.X-) Všude spousta stánků se všim možným, a dá se říct bohatý program. Pak jsme potkaly tak přes půlku třídy, různě jsme se rozpojovaly, spojovaly (to je na malých městech nejlepší - pořád někoho potkáváte, pak ho ztratíte, o 5 minut později ho zas potkáte..O:-)) a nakonec jsme si daly spicha a šly se mrknout na večerní ohňostroj.(-: Od půl jedenáctý do půl dvanáctý jsme to s Áďou (a trošku taky s Maky a Táňou) rozjely na náměstí (tancovaly jsme na naše oblíbený písničky od skupiny Orchidea...nutno podotknout, že jsme tancovaly jako jediný ]:->(a pak ještě pár lidí u pódia, ale ty byli daleko.) Všichni ostatní na nás koukali jako na cvoky. No co, jsou trapný:-]).
Dneska
byl taky pěknej den. Vzbudila jsem se na oběd, po obědě jsem dostala dárečky k narozkám (knížky, šaty <3, boty, žabky, ponožky, proužkovaný punčochy) a dort, který jsem si sama upekla.X-) Pak jsme se šli mrknout opět do města, kde pořád byly stánky se všema těma dobrotama (za Dny Sušice jsem spořádala: točená zmrzlina 2x, kopečková zmrzlina 1x, ledová tříšť 3x, cukrová vata 2x, trdelník 2x).:-P
Mám čtyři placky. Někdy vám je ukážu. Už zdobí můj batoh.8-)
Zítra
půjdu fotit. Někam, kde jsem ještě s foťákem nebyla...[:-}


Chtěla bych...

22. května 2008 v 17:30 | Marrky |  Mé Já ;-)
heart
Do Řecka!
V červnu a červenci počasí na koupání a v srpnu a září počasí na výlety.
Usnout a probudit se až zítra odpoledne (čehož bych byla schopná, jenže by mi to asi neprošlo).
Aby 23., 24., 25., 31. května, 10., 23., 24., 27. června bylo nad dvacet stupňů ve stínu.
Černou bundu z umělý kůže.
Nový díly Red Dwarfa.
Mít víc smyslu pro humor, být míň sobecká a víc inteligentní.
300gramovou čokoládu za 10 kč.
Aby moje děti věděly, co to jsou (byly) český koruny.
Mít kvalitnější vlasy a větší...ehm...to....oči.
Sehnat všechny komixy Asterixe a Obelixe.
Umět hrát na nějaký hudební nástroj...Jenže na to jsem strašně líná a netrpělivá.
Se ještě jednou proletět letadlem (třeba do toho Řecka).
Být novinářkou a fotografkou (haha).

Ale snaha byla...

20. května 2008 v 21:54 | Marrky |  Markétka fotí
5027-1.jpg picture by marrkyperla
50026.jpg picture by marrkyperla
5034.jpg picture by marrkyperla
5036.jpg picture by marrkyperla

Titulek se odstěhoval do Humpolce.

19. května 2008 v 22:38 | Marrky |  Denní záznamy

Nic z toho, co se dneska stalo, jsem neplánovala.X-) (což neznamená, že jsem z toho neměla radost:-() Neplánovala jsem při filmu "Once", na kterým jsme dneska byli v kině, bdít, ale on byl tak pěknej, že jsem prostě usnout nemohla.[:-} Taky jsem nechtěla takový ošklivý počasí, plánovala jsem sluníčko a teplo. :-| A taky jsem neplánovala, že celý odpoledne prokecam s Klárkou v jejím pokojíku.X-) (Mají strašně super dvojšpičkový vidličky!!) Už asi víme, co si vezmem do toho divadla, kam jedeme v červnu. Šaty. (Ha!:-])
•Zítra máme pětihodinovou přednášku o drogách.]:->
•Teď někdy (myslim, že už tenhle víkend) jsou dny našeho města Sušice.
•27.5. mam narozky. =-O
•31.5. je majáles (a my ještě ani nezačaly s holkama nacvičovat naše vystoupení. Budeme zpívat Kalinku - taková ta ruská píšnička. Znáte? Ne? Přijďte 31.5. na Santos]:->).
•O zhruba 10 dní později jedeme do toho divadla, na operu.
•O dalších asi 10 dní později je školní výlet (Bezdrév, juchůůů!)
•A pak jsou prázdniny.
Držte mě.*IN LOVE*

Jaká sebevražda je nejlepší?

18. května 2008 v 19:30 | Marrky |  :::Píšu:-)
Pokud se jednoho dne vzbudíte a napadane vás, že byste třeba mohli spáchat sebevraždu, přečtěte si nejdřív tento, Markétkou napsaný, poučný článek.
skul Při propíchnutí nožem hrozí, že se nestrefíte do srdce, a navíc by se o vás v bulváru psalo jako o Romeu či Julii, a vy se přece nechcete opičit!
skul Jestliže se rozhodnete skočit z mostu, může se stát, že k vám přijde nějaký mírumilovný člověk a bude vám to rozmlouvat. Zde zase hrozí, že vám to vážně rozmluví, a to by bylo zlé...
skul Můžete se zastřelit, ale fakt chcete vyhazovat peníze za pistoli? Do budoucna by vám pak moc peněz nezbylo. Stejné je to i s upálením. Utratíte peníze za benzin a navíc je to dost nepříjemné, i když originální.
skul Také je tu možnost poprosit kamaráda, aby vás dejme tomu zastřelil. Peníze za pistoli utratí on, což je výhoda. Ale kamarád z toho může mít problémy.
skul Zábavné by mohlo být vzít přátele, opít se a pak v autě nabourat. Tady ale hrozí, že vás v nemocnici zachrání.
skulUtopit se v řece? To ne, to je přece znečišťování vody! Utopit se ve vaně je asi lepší způsob.
skul Můžete zapálit barák a než vás stihnou sežehnout plameny si vzít velkou dávku prášku na spaní. Smrt tedy zaspíte. Nezapomeňte ale před akcí dát všechny domácí mazlíčky sousedovi nebo nějakému kamarádovi na pohlídání!
Vybrali jste si?:-)

Banánová buchta (bábovka)

18. května 2008 v 18:52 | Marrky |  Marrky kuchtí :D
5030.jpg picture by marrkyperla
Tahle banánová dobrůtka se má dělat jako bábovka, ale já jí dělam jako buchtu (třeba jako perník)...Ale vždyť je to jedno, stejně umřeme.
Potřebujeme: 250g polohrubé mouky, 250g cukru, 1 heru, 3 rozmixovaný banány, 4 vejce, vanilkový cukr, prášek do pečiva.
Postup: Změklý tuk utřeme s cukrem do pěny a postupně vmícháme žloutky, mouku, prášek do pečiva a vanilkový cukr. Potom přidáme banány a nakonec sníh z bílků. Těsto nalijeme do vymaštěné a moukou vysypané formy. Povrch potřeme mlékem, aby bábovka nepopraskala. Pečeme asi hodinku při teplotě 150 stupňů Celsia.

Proč na tom světě jsem?

18. května 2008 v 13:30 | Marrky |  Mé Já ;-)
Přednastavený článek - někde lítam.
Co milá Marrky udělala pro tento svět...
•Pocuchala panu matikáři nervy.
•Poslala pár 30tikorunových smsek na charitu.
•2x se vecpala do Sušických novin.
•Zašlápla pár tisíc brouků a utrhla pár stovek kytiček.
•Pravidelným nákupem čokolád vydělala pár lidem penízky.:-)
•Dala světu tento nesmrtelný blog.

Čistička (kiš kiš)

16. května 2008 v 22:04 | Marrky |  Denní záznamy
Ahojky. Dneska jsme byly v čističce.=-O (FUJ) V čističce vody. To znamená, že nám jeden chlapík se signálně oranžovýma kapsama vysvětloval, jak se čistí voda, která pak jde do řeky. 8-O) Ble! Fuj! Humus!:ninja: Samozřejmě jsem to zdokumentovala, takže jestli vás to zajímá, videa jsou dole pod oddělovačem. Škoda že to taky neucítíte.]:->
Teď už vám dam s těma videama pokoj, to bylo jenom takový dvoudenní natáčecí období.:-(
Dostala jsem jedničku z matiky.:-]8-) Pravou, nefalšovanou jedničku z matiky. Já vim, že pro vás je to samozřejmost, ale pro mě je to boží dar nebo tak něco.*KISSED* Páč já jsem na matiku tupá jako Klárky tužka (promiň:-)))). Z druhý části testu mam za 3 (Pozor! I to je úspěch!...No co.:-]) A víte co? Já vim, že víte...Ale vy vlastně nevíte, co máte vědět. I když to, co nevíte, že máte vědět, víte.:-P No prostě jsem chtěla říct, že teď je víkend, příští týden jsou maturity, tím pádem půjdeme do kina, na přednášku o drogách, prostě relax.8-) Ale vy jste na tom nejspíš podobně. Už jenom přežít to období, kdy se na poslední chvíli opravují známky a bude...Léto. Summer. Été. Sommer. L´estate. Verano.X-)

Důkaz!

15. května 2008 v 22:28 | Marrky |  Denní záznamy
Je nás 17, jsme ani ne moc namačkaný v jedný třídě a jsme holky. Sice z nás hodlají udělat "normální obyčejnou třídu" ale co se s tim dá dělat...Demonstrace?:D
Čtvrtek, 15.5. 08, začátek občanky. Vzadu si můžete všimnout námi pomalované zdi.:-)
Chcete se vžít do našich pocitů pár vteřin před testem z němčiny?:-)

Červenomodrý králík?

12. května 2008 v 17:34 | Marrky |  Denní záznamy
Dneska jsem toho hodně stihla. Stihla jsem třeba dostat trojku ze zemáku, v testu z matiky jsem si spletla sinus a kosinus (a přitom jsem to chápala!!! Sakra, to mě štve! Sakra sakra sakra!......Sakra.) Ale to jsou naštěstí jediný zlý věci. Od Klárky jsem se dozvěděla, že si to divadlo v Praze náramně užila, prý tam viděla i Petra Koláře.A přinesla mi čokoládu. Je výborná. Teda byla.
Doma jsem se vrhla na opalování mého krásného (fujky) Já. Vlezla jsem si v plavkách na terasu, přes obličej ručník a...usnula jsem. Mezitím mi ručník z výše zmiňovaného obličeje spadl takže se mi opálil i ten výše zmiňovaný obličej a ten výše zmiňovaný obličej je teď celej rudej! Snad to přes noc vybledne. Ale jinak jsem zhnědla docela pěkně. Zítra budu pokračovat.
A co dál? Zkusila jsem domácí zmrzku. Je strašně dobrá! Někdy jí udělam znova, vyfotim jí a dam vám sem recept, neni to časově náročný ani moc drahý. Jo a jeli jsme koupit dvě závojnatky do jezírka. Mňam! Teda - Jé! ...Už si zvykají. Když jsme u toho zvykání, už si pomalu zvykam na tu hnusnou rýmu, co mam od soboty. Ale štve mě. A taky mě štve, že jsem přeslechla sms od Ádi - pozvánku ven. Chjo.........
Klíště jde, klíště jde, klíště si jde pro tebe...
Kde se u mě v šuplíku vzalo CD "Písničky z pohádek 2"?

Marrky si myslí, že...

11. května 2008 v 11:08 | Marrky |  Mé Já ;-)
idea...by se nemělo platit za místo na parkovišti.
idea...čokolády Milka jsou nejlepší. Ale taky jedny z nejdražších.
idea...vypalování písniček je strašně príma věc.
idea...ty nanuky za 3kč, co nedávno objevila, jsou prostě výborný!
idea...je jedním z nejlínějších lidí planety.
idea...si nikdy nedokáže udělat řidičák.
idea...má fajn život, za který vděčí hlavně svý rodince a kámoškám.
idea...se jednou do toho Řecka podívá. Jednou. Jednou...
idea...Pepsi je lepší než Cola.
idea...se lidi budou v budoucnosti vracet k přírodě...protože jim nic jinýho nezbyde.
idea...letošní květen, červen, červenec a srpen budou úžasný!
idea...nejveselejší barva je oranžová.
idea...je závislá...na hodně věcech.
idea...mimozemšťani existují.
idea...dneska bude úžasnej X factor. Takový bezva písničky...We will rock you od Fredie Mercuryho v podání Martiny Pártlové, Smells like teen spirit od Nirvany v podání Ondřeje Rumla, Show must go on od Queenů v podání Kamily Nývltové...:-)

Šlehačková bábovka

11. května 2008 v 10:48 | Marrky |  Marrky kuchtí :D
5001.jpg picture by marrkyperla
4 vejce
250 g moučkového cukru
250 g polohrubé mouky
1 šlehačka v kelímku
1 prášek do pečiva
Může být i trochu kakaa
Olej na vymazání formy
Celá vejce s cukrem vyšleháme, potom přilijeme šlehačku a ještě chvíli šleháme. Přidáme mouku s práškem do pečiva. Opět šleháme. Do části těsta můžeme zamíchat kakao.
Těsto dáme do vymazané a vysypané bábovkové formy.
Pečeme na 180 - 200°C asi 3/4 hodiny.
Bábovku zkontrolujeme špejlí - pokud se na ni těsto nelepí, je bábovka hotová.
Po mírném zchladnutí vyklopíme na talíř. Bábovku pocukrujeme moučkovým cukrem.

Tak už to vím.:-)

10. května 2008 v 23:10 | Marrky |  Mé Já ;-)
Pořád jsem nevěděla, co jsem, jestli sangvinik, cholerik, melancholik nebo flegmatik. Tak jsem si udělala tenhle test a jsem...
Sangvinik - 52.5%
Cholerik - 20%
Flegmatik - 15%
Melancholik - 12.5%
Jak jste dopadli vy?

Zííííív (Tak brzy?)

10. května 2008 v 22:43 | Marrky |  Denní záznamy
Zívam tady jako o život, dneska byl dost "nenudnej" den. Udělali jsme si výlet na Čeňkovu Pilu, máme to hned vedle a přesto jsem tam už strašně dlouho nebyla. Na tomhle místě najdete soutok Vydry a Křemelné, kterým vzniká "naše" řeka Otava. Fotky ZDE. Taky jsme pak jeli ukrást nějaký kameny na naší zahrádku, na skalku. Hledali jsme všude možně a pár kýblů pěkných hnědých šutráků jsme našli. Pšššt!xD
A včera...To bylo Poslední zvonění. Pro naše maturanty. Včera se s náma rozloučili. Oktáva a čtvrťák. Vlítli k nám do třídy (stejně jako do ostatních tříd), házeli na nás papírky, rýži nebo třeba čočku, ale i bonbóny, počmárali nás všim možným, postříkali voňavkama, pozarítkovali...A pak nás pozvali do Smetanova sálu (to je něco jako Společenská místnost v Harrym Potterovi), kde zahráli různý scénky apod. a dali nám sbohem...Náší třídu to taky čeká...
Miluju tohle počasí!
Pápá.
Marrky

8. květen - den rohlíků

8. května 2008 v 22:06 | Marrky |  Markétka fotí
Tak to jsem já...
6161.jpg picture by marrkyperla
A to je Áďa.
6142.jpg picture by marrkyperla
Máme rády nanuky ↓ ↑
6145.jpg picture by marrkyperla
A moje nové sluneční brýle.
6144.jpg picture by marrkyperla
6147.jpg picture by marrkyperla
6143.jpg picture by marrkyperla
Áďa ráda lítá...
6150.jpg picture by marrkyperla
A Marrky ráda dělá že lítá.
6148.jpg picture by marrkyperla

Jednou Áďa přinesla rohlíky.
6151.jpg picture by marrkyperla
A šly jsme s nima krmit kachny a kačery.(To neni kachna ani kačer, to je Áďa při cestě k řece.;-))
6153.jpg picture by marrkyperla
Jenže k nám připlul jenom jeden, který po minutě zdrhnul.
6158-1.jpg picture by marrkyperla
Asi mu ty rohlíky nechutnaly. Ale nám jo.:-)
6159.jpg picture by marrkyperla
6160.jpg picture by marrkyperla
A tak jsme krmily aspoň větvičky, co k nám připlavaly.
6164.jpg picture by marrkyperla
Ale to nás přestalo bavit a tak jsme šly na dětský hřiště.:-)
6167.jpg picture by marrkyperla
6165.jpg picture by marrkyperla
A jestli jsme neumřely, tak tam žijem dodnes.
:-)

Klárka odjíždí do Prahy, Maky do Brna. A Markétka žere řeřichu po hrstech.

7. května 2008 v 21:43 | Marrky |  Denní záznamy
,,Dobrý den, chtěla bych si podat žádost o rozvod....éééé, teda o občanský průkaz" (Ano, uhodli jste, brzy dostanu občanku. Do týdne jí ztratim. To bude sranda.)
Mám takový dělení dnů. První skupina jsou dny, kdy je mi fakt hnusně, vždycky někam zalezu a nehodlam s nikym komunikovat (např. Velikonoce). To je tak 10% dní ze sta% dní. Další skupina jsou normální dny. Ale pro mě normální den znamená to, že mam fakt hodně dobrou náladu, ve škole je sranda, známky normal...Tak takový dny mam ze 60%. A taky je pár dní, 30%, který jsou nejlepší. Patří mezi ně Čarodějnice, třídní srazy v pizzerce, 30. červen, výlety s našima (třeba do zoo), školní výlety, Vánoce, hodně místa také zabírají některé dny o letních prázdninách........A dal by se mezi ně řadit třeba i dnešek.
No, já vim, že vás to strašně zajímá, ale budu pokračovat. Škola - bezva. Debatovaly jsme na téma "my a naše vystoupení na Majáles", vyhnula jsem se zkoušení z ájiny, při fyzice mi holky tleskaly (už ani nevim proč, asi jsem taky jednou něco věděla), učitelka češtiny na mě ani moc neřvala, při infošce se učíme vytvářet flash animace...Odpoledne to bylo taky fajn. Jsem ráda, že mam kolem sebe kámošky, co mě dokážou rozesmát. A já je. (Teda, spíš se smějou mně, ale i to mi dodává energii a dobrou náladu.) No, kdy jste si naposledy koupili v květinářství salát (za 2 kč), drželi ho i s tou hlínou v ruce, půlku ho okousali a pak ho zasadili na dětským hřišti? A že už jste dloho nekrmili kachny? A co vy a dětský hřiště, už jste se dlouho s tříletýma prckama neklouzali po klouzačce, co? HA! Vidíte?
Konec článku.
Marrky.
Chachacha-cha-chachacha (to je jazyk lidí, co mají většinu svýho života dobrou náladu, znamená to "ahojky".)