Červenec 2008


Chlupatá okurko!

26. července 2008 v 18:22 | Marrky |  Denní záznamy
2009.jpg picture by marrkyperla
Foceno cestou na pouť do Stoda. Celá naše rodinka měla z toho pylu parádní rýmu, ale stálo za to to vidět.:-)
Překopala jsem si svoje rajčátko, většinu těch fotek sice znáte, ale tam jsou větší a...jsou tam větší.
V pondělí nebo ve středu jedeme s taťkou na houby! Bude to ohodně lepší výlet než minule, protože 1) bude krásný počasí - sluníčko, teplo a bez deště, 2) najdem víc hub než minule, venku je totiž horko a sem tam zaprší, takže určitě rostou víc než před 14 dny, kdy byla zima. Má cenu říkat, že se těším?
Víte, co miluju? Ustlat si postel, hodit přes ní deku a naházet na ní všechny polštáře, co tady najdu, vzít si misku s nakrájeným ovocem, vytáhnout všechny časopisy, co mám (v mým případě Cosmo girl a DÍVKA) a relaxovat. Takhle jsem se válela celý dopoledne. Odpoledne jsem chvilku pracovala na zahradě (nedávno u nás byl bagr a zarovnal nám pozemek, takže teď konečně můžeme začít vytvářet zahrádku se vším, co k ní patří) a chvilku fotila květinky.Fotky tady přistanou dneska večer nebo zítra. A teď nevím, co mám dělat. Buď upeču pár briošek nebo vyčistím akvárko. Na obojí nemám čas...Ughmmmmmmmm....Mám to. Půjdu vyžrat ledničku.
Adió*
Marrky

TY fotky.;-)

25. července 2008 v 23:38 | Marrky |  Markétka fotí
2049.jpg picture by marrkyperla
2051.jpg picture by marrkyperla
2053.jpg picture by marrkyperla
2058.jpg picture by marrkyperla
2061.jpg picture by marrkyperla
2063.jpg picture by marrkyperla
2085.jpg picture by marrkyperla
2092.jpg picture by marrkyperla
2098.jpg picture by marrkyperla
2105.jpg picture by marrkyperla
2107.jpg picture by marrkyperla

tři tečky

25. července 2008 v 10:31 | Marrky |  Denní záznamy
Ten výlet do Prahy se nakonec povedl. Dopoledne sice pršelo, ale to jsme byli v autě. A odpoledne, v zoo, už sem tam svítilo sluníčko a bylo příjemně. Mám pár fotek, pak je sem šoupnu. Nejlepší jsou s tím ledním medvědem. Ten byl boží. Nebo ten slon...
Na toho mobila už mám, ale kdybych si ho teď objednala, nezbyla by mi pak ani koruna. Takže ještě chvíli počkám. Zatím si na netu najdu český návod. Píšou, že není součástí balíčku.
Hnojí nám tu pod nosem! Proč jsme stavěli barák vedle pole? Tedy, NA POLI? Navíc. Tatík si s jedním tím hnojičem popovídal, a zjistil, že se tu po letošní pšenici bude sít řepka. To je taková ta žlutá rostlinka. Rostlinka, na kterou jsem hodně, hodně alergická. přesněji řečeno, na ten pyl, co se na ní vyskytuje. Počítám, že kvést bude tak v květnu, červnu, takže se se školou na konci dubna (na Čarodějnice) rozloučím a půjdu se dusit domů.
Marrky

titulek

21. července 2008 v 22:19 | Marrky |  Denní záznamy
Mám hroznou chuť na dort z cukrárny. Buď na medovník nebo na klasický oříškový, ten, jaký jsem koupila mamce k 33. narozkám. Stačil by kousek...Ne, nestačil.
Zítra jedeme do Prahy - do zoo a na Václavák. Hlásí 16 stupňů a přeháňky, ale musíme jet zítra. Tatínek si dupnul. Jdu vytáhnout zimní bundu.
Dneska jsem byla naposledy v práci...Šéfík mi musel dát výplatu. Za 36 hodin strávených střiháním kontryhelů, ulejváním se, povídáním si s Klárkou nebo s brouky, vytrháváním plevele, koukáním do blba nebo vykopáváním kamínků z cesty jsem si vydělala 1 500 korun českých. Něco už našetřeno mám... Ještě 500 kč a mám nový mobil. A gumičku do vlasů. Nutně jí potřebuju, už mě nebaví se pořád vloupávat ségře do pokojíku.
Užívejte si prázdnin.
Marrky

Hrátky s ohněm.:-)

18. července 2008 v 23:38 | Marrky |  Markétka fotí
y047.jpg picture by marrkyperla
y055.jpg picture by marrkyperla
y049.jpg picture by marrkyperla
y056.jpg picture by marrkyperla
y057.jpg picture by marrkyperla
y050.jpg picture by marrkyperla
y059.jpg picture by marrkyperla

Konečně pořádný článek ;-)

18. července 2008 v 13:29 | Marrky |  Denní záznamy
Pořád běží poslední kolo soutěže o nejlepšího fotografa, tak se mrkněte.
_____________________________
Dneska jdu se ségrou na dětský hřiště a do cukrárny, takže se nudit nebudu.:-)

Byla jednou jedna zubní protéza...

17. července 2008 v 16:56 | Marrky |  Denní záznamy
3161.jpg
(Foceno nedávno ze zimní zahrady. Mám ještě jednu.)
V neděli jsme byli na těch houbách. Vzala jsem si s sebou foťák, ale pršelo a žádný fotogenický houby nerostly, takže mi byl na nic. Našli jsme jenom masáky (nedělní večeře - řízky) a lišky (pondělní oběd - Markétky pokus o houbovou pizzu). Ale byla to fajn procházka. Těším se, až bude svítit sluníčko, až budou růst poddubáci, praváci, kováři...To jsou názvy hříbků, ne lidí. A těším se i na muchomůrky červený, který se dají tak báječně fotit.
Do práce jdu už jenom v pondělí, abych si řekla o peníze (držte mi palce, ať mi daj alespoň 1 000 kč - 35 kč na hodinu). Pak mě čeká Legoland, zoo v Praze a Plzni, nákupy v Č. Budějovicích, Václavák a jeho Mc´Donald, tři poutě...První bude už pozítří - ve Stodě. Jedeme tam k příbuzným (babička, teta, strejda, sestřenka, teta, strejda, sestřenka, bratránek, teta, budoucí strejda).
Marrky

Padadam...

16. července 2008 v 13:33 | Marrky |  Denní záznamy
Poslední kolo > odkaz < soutěže o nej fotografa běží.:-)
Teď snad konečně budu mít víc času, jak na vaše blogy, tak i na svůj.;-)

Já a...

11. července 2008 v 23:21 | Marrky |  Mé Já ;-)
...HMYZ
Co se hmyzu týče, zbožňuju berušky, motýly, čmeláky, vážky (krásně se fotí a nehryžou), ani včelky, mouchy, kobylky nebo žížaly mi nevadí. Ostatní brouky nemám moc v lásce, ale neštítim se jich. Ale pavouci...to je hnus. Pořád se zamýšlim nad tím, proč se tolik lidí pavouků štítí. Určitě je to těma dlouhýma packama a pak taky tou chůzí. Brrr!
...ALERGIE
Jsem alergická na ptačí peří (ty soví pírka, co mám v pokojíku, mě ale ještě nezabily), na jarní (hlavně stromy) a letní (trávy) pyly. Mlíko mám prý na hraně. Stejně ho piju a je to v pohodě. Mlíko miluju.:-)
...STYL OBLÉKÁNÍ
Nevím, jestli mám nějaký styl. Když jdu do obchodu, zaměřím se na uplý, hezký tílka a trička. Líbí se mi proužky, barvy, džínovina, nadkolenky, sukně, kombinace černý a bílý, bílý a červený... V džínách a mikině nebo volným, jednobarevným tričku mě najdete jenom, když mám blbou náladu. Tohle oblečení >odkaz< se celkem podobá tomu, co mám ve skříni.
...MUZIKA
Rock, metal...Hardrock, punkrock, rockmetal. Upřímně řečeno, chce se mi smát, když koukám na Eso a vidím tam videoklip na další úžasnou písničku od polonahých popíkových zpěvaček typu Britney Spears. Ale kromě Green Day, Queenů, Rammsteinů, Twisted Sister, Kissáků, Led Zeppelin, Iron Maiden, Linkin Park, Scorpionů, Stounů nebo Nirvany si ráda poslechnu pár pohodových písniček třeba od Beatles.
...FILMY
Zamilovala jsem si české filmy jako Eva tropí hlouposti, Starci na chmelu, Dívka v modrém, Slunce seno..., Zítra to roztočíme, drahoušku, Hotel modrá hvězda...Každý takový film je originál. Pak tu je záplava amerických filmů ze středních škol, ve kterých hrají převážně Hillary Duff nebo Lindsay Lohan. Ty jsou zas všechny stejný. Ale když není nic jinýho, dají se. Pěkný jsou Moderní popelka nebo Mezi námi děvčaty. Tak to máme ČR, Ameriku...Pak je tady Francie a pan Funes. Úžasný to herec. Když se chci zasmát, pustím si Četníky, Křidýlko nebo stehýnko, Fantomase nebo třeba Piti piti pa.:-)
Pokračování příště.:-)

Fjůůůůů

10. července 2008 v 23:37 | Marrky |  Denní záznamy
Zjistila jsem, že lidé, co mají delší dlaň než prsty, jsou temperamentní. A jelikož je můj prostředníček asi o 3 cm kratší než dlaň, můžu to o sobě odedneška říkat, a nikdo mi to nebude rozmlouvat. Jsem temperamentní a basta.
Jsem strašně unavená, bolí mě záda, ruce, necítim prsty...Sakra, kde mám nohy? Ale stejně mě to baví. Mluvím o brigádě. Dneska jsem třeba tahala bedny a vrhlíky se stromkama a Klárka je přesazovala. Taky jsem stříhala přerostlý kytky...Zametala jsem, vyklízela jsem z auta zboží... Narozdíl od včerejška byla dneska pohoda, šéfík (říkejte mu kocourek nebo mourek, jmenuje se sice jinak, ale to je fuk) měl totiž hodně práce, tudíž neměl čas mi nadávat. Jako včera. Vykopávám si česneky a od tam přijde, pronese něco o tom, že bych se rukama nikdy neuživila a že ty česneky musím vytrhávat alespoň po čtyřech, vezme krumpáč, jako že mi ukáže jak na to. Kopne, Vezme čtyři česneky a škubne. V ruce mu ovšem zůstane jenom jeden stonek a navíc bez té česnekové hlavičky, která zůstala v zemi. Pak něco zablekotá a konečně zmizí. Nojo, ředitel. Všimla jsem si, že takhle sekýruje všechny.
Mohla bych zas něco vyfotit, co? Jenže co. Ségru a kytky fotím pořád a nic jinýho tady není. Že bych si s sebou do lesa na houby vzala foťák? Nevím...
Půjdu spát. Pustím si na dobrou noc cd s vypáleným Trpaslíkem (forma mp3) a zahrabu se do peřin.
Nejezte živý pecky.
Marrky

"Práce"...("brigáda" nezní tak dospěle :D )

8. července 2008 v 22:18 | Marrky |  Denní záznamy
Tak je to domluveno. Pracovní doba - 08:00 až 14:00 hodin, nejspíš 2 týdny počínaje dneškem. Plat jsme si ještě nedohodly. Abych to nějak popsala...Zatím jsme jenom...Plely. Všechno možný. Záda mě ani moc nebolí. To bude tou domácí ledovou tříští, pomáhá mi. A počasí bylo ideální.
Pořád víc a víc se těším na ty houby.Kdybych zas někdy vyplňovala řetězák a byla by v něm "otázka" - Napiš tři povolání, napsala bych: Novinářka, fotografka, houbařka. (To poslední by mě určitě uživilo...Existuje vůbec taková práce?)
Jsem strašně unavenáááá.......Chci placenou dovolenou!

Tralala...:-)

7. července 2008 v 23:22 | Marrky |  Denní záznamy
Náš první den v práci bychom s Klárkou popsaly takhle:
:-D
:-D:-D
:-D:-D:-D:-D
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Tak tak...:-)
Víte, že právě probíhá předposlední kolo (zde) soutěže o nejlepšího fotografa? Škoda, takhle soutěž mi bude chybět...
Hub jsme moc nenašli, pár masáků (muchomůrka růžovka) a lišek...Příští neděli půjdeme zase, mohlo by to být lepší. Celý týden má totiž pršet a v neděli má vylézt sluníčko. Ideální počasí pro růst hub.ˇˇ
To je zas dlouhý příspěvek, co? Já se někdy rozepíšu...Brzo...Slibuju.:-)

Andílek

6. července 2008 v 13:21 | Marrky |  Markétka fotí
w6-1.jpg picture by marrkyperla
w9.jpg picture by marrkyperla
w4-1.jpg picture by marrkyperla
w3-1.jpg picture by marrkyperla
w7-1.jpg picture by marrkyperla
w8-1.jpg picture by marrkyperla
w5-1.jpg picture by marrkyperla
w10.jpg picture by marrkyperla
w11.jpg picture by marrkyperla
w1-1.jpg picture by marrkyperla
w2-1.jpg picture by marrkyperla

Rychle, stručně, jasně.

4. července 2008 v 23:09 | Marrky |  Denní záznamy
>> Dneska jsem od 11:00 do 14:00 dělala lívance. Od 14:00 do 17:00 jsem spala.:D A pak jsem ty lívance snědla.;-)
>> Zítra jdeme se ségrou na Svatobor.
>> Pozítří jdeme s taťkou na houby (já vim, že nerostou...Není to jedno?:-)
Miluju prázdniny. Kdo ne?
Marrky

Moje nejoblíbenější místa

1. července 2008 v 12:13 | Marrky |  Mé Já ;-)
Můj pokojík. Pořád si ho "zkrášluju", asi už jsem to dost přeplácala, ale co, aspoň to tam je zabydlenější.;-)
Bezdrév. Jezdíme tam s rodinkou každý rok a ještě nás to neomrzelo.
Rozhledna Svatobor. A ta cesta na něj.
Fuferna. Fufka. Zkrátka centrum...ehm...Zábavy.:D No prostě se tam ráda chodím koupat.
Klárky pokojík. Proč se pařit na dece na sluníčku, když se piknik může udělat v chládku na podlaze pár pater nad zemí?:-)
Les, poblíž Cihelny. Jezdíme tam s taťuldou a sem tam s náma jede i ségra. Roste tam hromada hub (pokaždý tam najdu aspoň 2 hřiby Kováře ˇˇ ) a je to tam nádherný.:-)
Naše skrýš v pšenici, kterou máme se ségrou poblíž baráku.
Andělíček. (Kaple sv. Anděla Strážce) A stejně jako u Svatoboru - ta cesta tam.ˇˇ
Knihovna. A spousty komixů A+O v ní.;-)
Naše náměstí s kašnou a lípou a hlavně některé obchůdky a podniky.
Ulice v Č. Budějovicích, která vede na náměstí. (Vím o ní jenom že je dlouhá a skvěle se v ní nakupuje.:D)
Václavák. Pouští tam Beatles a je tam Mc´Donald.:D

Teprv prvního? :-)

1. července 2008 v 10:15 | Marrky |  Denní záznamy
Obelix: Jak se egyptsky řekne mluv?
Numerobis: Učepe.
Obelix (přistoupí k dovozci kamení): Učepe.
dovozce (zakroutí hlavou)
Obelix: Neučepe?
(Obelix ho začne fackovat)
Numerobis (překládá): Amonbifis jim zaplatil, aby kameny shodili do řeky. Aj - aj - aj říká. Říká aj protože ho to bolí. B-bolí ho to!
_____________________________
Člověk by řekl, že o prázdninách bude na blogu článků méně než jindy, ale opak je pravdou - prázdniny = víc zážitků = víc článků na blog.:-)
Že to tady vypadá jako v nějakým strašně útulným dětským pokojíčku?
Venku je nádherně...A já nevím, co budu dělat. No, zbytek dopoledne nejspíš budu vařit (co třeba lívance?), po obědě si pustím nějakej pěknej film nebo si půjdu číst bibli (povinná četba...a není to tak zlý), pak bych mohla se ségrou do našeho bazénu na terase :D , taky možná půjdu fotit...