Červenec 2009

Můžete si říkat: ,,Polovina prázdnin je pryč..." a nebo: ,,Mám měsíc volna před sebou!"

31. července 2009 v 11:05 | Marrky |  Denní záznamy

Nedávno jsem byla v pražské zoo. Procházela jsem se pavilonem šelem, když jsem uviděla malou, opravdu droboulinkou holčičku, jak má ruce a nos přitisklé ke skle, za kterým se deset centimetrů od ní producíruje tygr. Bohužel, než jsem stačila vyštrachat foťák, byla pryč. Je zajímavé, jak tito prckové ještě nemají rozvinutý pud sebezáchovy. :-)

Pokud se nudíte a nevite cobi, kupte si krepový papír. :-) Hodí se mi na všechno možné. Používám ho jako balící papír a dají se s ním dělat nejrůznější blbosti. :-)

Co se rekonstrukce mého pokojíku týče, zelenou barvu už mám, červená a béžová se míchají. O víkendu se pokusím vyrobit zelené polštářky, ještě musím koupit látku. V poslední době jsem si oblíbila jeden malý obchůdek, kde prodávají strašně moc nejrůznějších věciček, jako třeba: proutěné košíky a další věci z proutí, barevné tkané koberečky, polštářky, krabičky, dřevěné mističky, doplňky, svíčky, různé čaje, bylinky a čokoládové dobroty nebo nejrůznější ovoce naložené v medu (a vše strašně krásně balené), najde se tam i nějaké oblečení (každý z těch barevných překrásných kousků je originál, proto je dost drahé) nebo nábytek. Vše v takovém bohémském stylu. Pár těch tkaných koberečků si určitě koupím. Jo, a určitě chci do pokoje nacpat co nejvíc bambusu. Třeba bych ho mohla použít k orámování plakátů nebo ho připevnit na skříně...

Na poli.

27. července 2009 v 12:55 | Marrky |  Markétka fotí
Ňuf.

18. července 2009 v 0:01 | Marrky
0158vrrr.jpg picture by marrkyperla

Čínské nudle s restovaným kuřecím masem a zeleninou.

9. července 2009 v 16:17 | Marrky |  Marrky kuchtí :D
Jó, tak tenhle pokus se mi povedl. :-)
_________________________________________

0033.jpg picture by marrkyperla

Na 4 porce potřebujete: Pšeničné čínské nudle bezvaječné, 250 g kuřecího prsního masa, půlku papriky, 1 pórek, 1 cibuli, sójovou omáčku, koření dle chuti.

Nudle uvařte podle návodu (vložte je do vroucí vody a 5 minut povařte na mírném ohni) a nechte z nich okapat vodu. Na větší pánev kápněte trochu oleje a orestujte na malé kousky nakrájené kuřecí maso. Přidejte na proužky nakrájenou cibuli, restujte. Až bude maso propečené, zalijte celou směs troškou vody a pár minut ji nechte podusit. Přidejte na kolečka nakrájený pórek (čím tenčí, tím lepší), nakrájenou papriku, popřípadě koření (není nutné - ale v obchodech se prodávají různá čínská koření, tak nějaké můžete vyzkoušet). Promíchejte, pokapejte sójovou omáčkou - množství podle chuti, ale nepřehánějte to, dochutit to můžete vždycky. Nakonec přidejte nudle a ještě pár minut míchejte na mírném ohni.
_________________________________________

Je to lehký, levný a strašně dobrý, a to prosím nemám těstoviny moc v lásce. :-)

Tádadá...

9. července 2009 v 10:24 | Marrky |  Denní záznamy

Naši plánují objet spoustu poutí s atrakcemi + pojedeme do jednoho německého parku - je podobný Legolandu, jen je větší, je tam víc atrakcí, není tam lego a je tam spousta přírody včetně zoo, což mi dost vyhovuje, protože tam jedu kvůli focení. Fotografovat atrakce (lidi na atrakcích) na poutích mám v plánu už od jara. Zkusím se k nim přiblížit co možná nejvíc a pokusím se o portréty - momentky. Jo, je to trochu drzý, ale pokud by mi někdo chtěl vynadat, proč ho jako fotím, tak mu jednoduše řeknu, že jsem fotila někoho z rodiny. Tak.

Jdu na nákup, pokusím se o něco z thajské kuchyně.


Tak fajn. :-)

7. července 2009 v 20:56 | Marrky |  Denní záznamy

Víc jak měsíc jsem se tu neukázala (samozřejmě proto, abyste se mohli nabažit té fotky s Mrňousem. ;-) - Je to fenka, jmenuje se Kelly, ale všichni jí říkají Mrňous).
Co je novýho?

Chystám se vymalovat pokoj. Sama. Sama vyberu a nakoupím barvy, sama všechno obalím novinami, sama vymaluju. Strop bude v barvě nějakého světlejšího dřeva, prostě taková přírodní béžová až hnědá. Stěny budou tmavě červenohnědé a koutky oken zelené. Ale bude to taková ta neumělá zelená. :-) Postupně si budu dokupovat zelené doplňky. Tímto se loučím s digitální zrcadlovkou Canon EOS 450D, na kterou bych stejně nedokázala našetřit.

Na prázdniny nic velkýho neplánuju. Brigádu jsem nesehnala, místo toho makám na zahradě. Momentálně betonujem plot, pak přijde na řadu zámkovka.
Vlastně něco v plánu mám - Chtěla bych se podívat na co nejvíc míst na Šumavě. Dál se zatím nedostanu. :-)