Denní záznamy

bflmpsvz

9. srpna 2009 v 19:34 | Marrky

Začínám se těšit do školy. Na začátku srpna takové chvilky mívám zhruba dvakrát do týdne a netrvají déle než pět minut, ke konci prázdnin se dostavují denně. První dva školní dny mě celkem baví, první týden se ještě dá vydržet a po dvou týdnech si říkávám: ,,Já blbec, jak jsem se sem mohla těšit?!"

Jsem skoro bez peněz. Poslední úspory jsem dala za pětimetrovou stěnu z rákosí. Taky jsem si nakoupila pár koberečků, ale pak jsem zjistila, že si je můžu vyrobit sama. Není to lehké, ale jde to. Foto později.

Ve čtvrtek jsme byli v německém Bayern parku (originální atrakce, na které můžeš třeba stokrát za sebou - stačí zaplatit vstupné + spousta přírody + výtečné jídlo + ideální počasí = ráj). Narazila jsem tam na jednoho kluka z Česka (sympaťák + dlouhé vlasy = *och*), stál už pátou frontu na obří vodní skluzavku. Prý tam přijel s partou, kterou nechal u stánku s pivem a šel sem. :D

Můžete si říkat: ,,Polovina prázdnin je pryč..." a nebo: ,,Mám měsíc volna před sebou!"

31. července 2009 v 11:05 | Marrky

Nedávno jsem byla v pražské zoo. Procházela jsem se pavilonem šelem, když jsem uviděla malou, opravdu droboulinkou holčičku, jak má ruce a nos přitisklé ke skle, za kterým se deset centimetrů od ní producíruje tygr. Bohužel, než jsem stačila vyštrachat foťák, byla pryč. Je zajímavé, jak tito prckové ještě nemají rozvinutý pud sebezáchovy. :-)

Pokud se nudíte a nevite cobi, kupte si krepový papír. :-) Hodí se mi na všechno možné. Používám ho jako balící papír a dají se s ním dělat nejrůznější blbosti. :-)

Co se rekonstrukce mého pokojíku týče, zelenou barvu už mám, červená a béžová se míchají. O víkendu se pokusím vyrobit zelené polštářky, ještě musím koupit látku. V poslední době jsem si oblíbila jeden malý obchůdek, kde prodávají strašně moc nejrůznějších věciček, jako třeba: proutěné košíky a další věci z proutí, barevné tkané koberečky, polštářky, krabičky, dřevěné mističky, doplňky, svíčky, různé čaje, bylinky a čokoládové dobroty nebo nejrůznější ovoce naložené v medu (a vše strašně krásně balené), najde se tam i nějaké oblečení (každý z těch barevných překrásných kousků je originál, proto je dost drahé) nebo nábytek. Vše v takovém bohémském stylu. Pár těch tkaných koberečků si určitě koupím. Jo, a určitě chci do pokoje nacpat co nejvíc bambusu. Třeba bych ho mohla použít k orámování plakátů nebo ho připevnit na skříně...

Tádadá...

9. července 2009 v 10:24 | Marrky

Naši plánují objet spoustu poutí s atrakcemi + pojedeme do jednoho německého parku - je podobný Legolandu, jen je větší, je tam víc atrakcí, není tam lego a je tam spousta přírody včetně zoo, což mi dost vyhovuje, protože tam jedu kvůli focení. Fotografovat atrakce (lidi na atrakcích) na poutích mám v plánu už od jara. Zkusím se k nim přiblížit co možná nejvíc a pokusím se o portréty - momentky. Jo, je to trochu drzý, ale pokud by mi někdo chtěl vynadat, proč ho jako fotím, tak mu jednoduše řeknu, že jsem fotila někoho z rodiny. Tak.

Jdu na nákup, pokusím se o něco z thajské kuchyně.

Tak fajn. :-)

7. července 2009 v 20:56 | Marrky

Víc jak měsíc jsem se tu neukázala (samozřejmě proto, abyste se mohli nabažit té fotky s Mrňousem. ;-) - Je to fenka, jmenuje se Kelly, ale všichni jí říkají Mrňous).
Co je novýho?

Chystám se vymalovat pokoj. Sama. Sama vyberu a nakoupím barvy, sama všechno obalím novinami, sama vymaluju. Strop bude v barvě nějakého světlejšího dřeva, prostě taková přírodní béžová až hnědá. Stěny budou tmavě červenohnědé a koutky oken zelené. Ale bude to taková ta neumělá zelená. :-) Postupně si budu dokupovat zelené doplňky. Tímto se loučím s digitální zrcadlovkou Canon EOS 450D, na kterou bych stejně nedokázala našetřit.

Na prázdniny nic velkýho neplánuju. Brigádu jsem nesehnala, místo toho makám na zahradě. Momentálně betonujem plot, pak přijde na řadu zámkovka.
Vlastně něco v plánu mám - Chtěla bych se podívat na co nejvíc míst na Šumavě. Dál se zatím nedostanu. :-)

Ano, Markétce je dnes 16 let. Ale to není jediná novinka.

27. května 2009 v 18:28 | Marrky
Máme štěňátko! (!!!)
:-)

Švýcarsko - část druhá

17. května 2009 v 20:59 | Marrky
STŘEDA - 13.5.
• Ráno jsem si jako vždy dala lupínky s mlékem. A nakradla jsem si pár balených kostiček cukru se znaky různých švýcarských měst na obale. Na památku. (Cukry jsem snědla a obaly jsou na nástěnce.)
• Po snídani jsme se vydali do čokoládovny firmy Nestlé. Do samotné výrobny jsme se podívat nemohli, ale pustili nám video. V takovém minikině s červenými měkoučkými sedadly. Po filmu jsme se přesunuli k ochutnávkám. (!!!) :-) Ještě jsme si prošli několik místností a pak jsme se vrhli na nakupování firemních výrobků. Každý si koupil minimálně tři tabulky. (Já sedm.)

• Kolem poledne jsme dojeli do města Vevey (město na pobřeží Ženevského jezera). Vyfotili jsme se u obří vidličky zapíchnuté ve vodě a prošli jsme se v muzeu potravin.
• Přemluvili jsme učitele a jeli jsme ještě dál při pobřeží Ženevského jezera - do města Montreux. Prošli jsme se po dlouhé promenádě při břehu jezera a došli jsme až k soše Freddieho Mercuryho, kde jsme se na půl hoďky usídlili. Přála bych vám zažít ten skvělý pocit. :-) Na mikrofonu měl uvázáno několik stužek od fanoušků, tak Áďa "obětovala" kousek nitky a já korálek a uvázaly jsme si to tam taky.

Fotky:

V autobuse cestou do čokoládovny.

Ochutnávky těch nejkvalitnějších švýcarských čokolád. :-)
Zuzka u vidličky v Ženevském jezeře (město Vevey).

Aďulka.

Má maličkost.

Ukázka plastového jídla a pití v muzeu potravin.


A šlapeme. - Točící se kruh, tamtéž.

Tamtéž. Dobře, točící kruh by se ještě dal vydržet, může být spojen s odbouráváním tuků, ale co dělá v muzeu potravin tohle? Že by zvětšená plíseň? Škoda, že neumíme tak dobře německy, mohli bychom si přečíst, co si to vlastně prohlížíme.

Á, tak tohle už je o pár km dál - Montreux [montré] a socha vyvítekoho. :-) B-) :-B A náš provázek s korálkem na jeho mikrofonu.
Švýcarsko - část první

16. května 2009 v 22:44 | Marrky
PONDĚLÍ - 11.5.
• Ráno jsem popadla svou obrovitánskou tašku a štrádovala jsem si to ke škole, kde už čekalo pár nedočkavců. Když přijel autobus, uháněly jsme s Áďou a Denčou na zadní sedadla - šlo to nějak lehce.
• Cesta i s přestávkami trvala přes dvanáct hodin. Heslo dne - Když se nudíš v autobuse, koukej, ať máš něco v puse.
•Delší pauza proběhla jen u Rýnských vodopádů.
• Když jsme dorazili do města Uetendorf - naše partnerské město - šli jsme si hned vybalit. První dojem z pokojů byl děsnej. Trojitý palandy namačkaný na sobě "čouhaly" z obou stran pokoje a uprostřed se dalo projít sotva metrovou uličkou. Kasárna. :-)
• Zalíbily se mi barevné stěny - sytě žlutá, oranžová, červená a hnědá převládaly.
• Večeře mi zlepšila náladu - tři chody - salát, řízek s těstovinami a jahody se smetanou.
• Večer jsme se šly s holkama projít. Od nikoho jsme se nedozvěděly, v kolik je večerka. Trochu jsme se tam zapovídaly a pak pro nás přišla naštvaná učitelka. Ne, že by nám to zkazilo náladu. :-)

Fotky:

Táňa, Klárka, Zuzka a Hrášek u Rýnských vodopádů.

Barevná jídelna.
ÚTERÝ - 12.5.
• Ráno u snídaně nám do učitelé "dali sežrat". - Protože jsme ponocovaly, budeme za trest pomáhat v kuchyni s obědem. (Jupí!! :-) )
• Dopoledne jsme se byli podívat v místní škole. Měli jsme se "sdružovat" s místními studenty prvního ročníku gymnázia. Zazpívali nám a dali nám trička.
• V tý kuchyni to bylo skvělý. Kdy jste naposledy brečeli u cibule se Šýcarkou ve vašem věku s francouzským přízvukem? :-)
• U oběda jsme si skvěle popovídali. Fakt jsme se tak nějak "srdužili". Vyměnili jsme si emaily a s jednou usměvavou slečnou už se většina z nás spřátelila na Facebooku.
• Odpoledne jsme jeli do Bernu. Je to vlastně jedna dlouhá ulice se spoustou vlajek a obchodů.
• Večer se hrál volleyball. A k večeři bylo raclette (roztavený sýr).

Fotky:

Přehlídka našich nových triček.

Bern.

Cestou - výloha jednoho krámku.

Výhled na Bern.

Adu s Denčou v tělocvičně.

Volleyball

Raclette

ŠVÝCARSKO :P :-)

15. května 2009 v 22:59 | Marrky
ICONATOR_8ec78e650b4fa6b455dca2cb57.gif image by marrkyperla

Ahoj!
Teď jsem se spolu se svou obrovitánskou taškou a výbornou náladou doplazila domů.
Těch zážitků...V pěti dnech...:-)

Ty úplně nejnejnejzákladnější informace, které sem teď prostě musím napsat:
Jela část naší třídy, druhé kvinty a prváku.
Přebývali jsme ve městě Uetendorf, pár km od Bernu, hlavního města.
Prohlédli jsme si spoustu švýcarských měst a jezer.
Navštívili jsme čokoládovnu, kde podávali ochutnávky těch nejlepších švýcarských čokolád, a to zcela gratis).
Podívali jsme se i do města Montreux - Víte, co to znamená? Víte, co se tam nachází? Na břehu Ženevského jezera? Socha Freddieho Mercuryho. JO!! :-) B-) :-B (Ano, jsem uhihňané malé děcko. :-) )
Prošli jsme Alpy křížem krážem (dobře, vyjeli jsme lanovkou nahoru a pak jsme slezli dolů).

Očekávejte haldu fotek a článků s podrobnějším (ale rozhodně ne nudným) vyprávěním.
Olé!

Rozepíšu se později. ;-)

4. května 2009 v 20:30 | Marrky
 • Svatba. Jó, to bylo něco. Na Kabáty jsem s tetou už dlouho netancovala. :-) A víte co? I s tím ženichem jsem si trsla. Nedal se odmítnout. :-)
 • Čarodějnice. 30.4. Hráli dobře, ale už po desátý hodině na mě padla únava a šla jsem domů.
 • Příští týden jedeme s holkama do Švýcarska! Juch!
 • Školu flákám, jak jen to jde. Poslední měsíce se držím hesla: Hlavně nepropadnout.
 • Miluju Šumavu. Ta úžasná příroda...ˇˇ
 • O víkendu byla v jedné blízné vesničce "minipouť". Přemluvila jsem taťku, aby mě tam hodil. Přijeli jsme tam, já si koupila dva pytle a kýbl cukrový vaty a zase jsme jeli. B-)
 • Život je bezva.

Bože!

24. dubna 2009 v 20:38 | Marrky
watermelon summer ♥

To lidstvo je tak pitomý.
(Nemluvím o ničem konkrétním.)
Žádné explodující Slunce.
Žádné globální oteplování.
My se pozabíjíme sami.
To ale neznamená, že mám špatnou náladu.
Protože až k tomu dojde, už tady nebudu,
abych prohlásila: ,,Já jsem vám to říkala."
Budu vklídku ležet pod hlínou a smát se.
Hahaha! :P
A zítra jdu na svatbu.
Ženichovi už jsem řekla, že s ním tancovat rozhodně nebudu.
Takže až mě přijde požádat o tanec, bude to jeho trapas.
Až ho odmítnu.
Správně, jsem nevychovaná.
:-)

Tududů...

18. dubna 2009 v 21:56 | Marrky

Ráda bych sem přispěla extra dlouhým článkem, který by byl tak dlouhý, že by ho nikdo nečetl. Ale asi se nemám o čem rozepsat, venku už jsem nebyla ani nepamatuju. Začínám se těšit do školy.
Tak vám alespoň napíšu pár novinek ze světa jídla (, což je jedno z mých nejoblíbenějších témat k hovoru).
 • Včera jsem ukuchtila k obědu langoše. Dělala jsem je poprvý a, světe div se, ani jsem je moc nezkazila, jíst se to dalo. Vlastně to bylo moc dobrý. :-) Jak je máte nejradši? Já - K obědu nebo k večeři s česnekem, kečupem a sýrem a další den k snídani studený s jahodovou marmeládou. Mmmm...
 • Dneska jsem zkusila "vyrobit" medovník. Trvalo mi to asi dvě hodiny, tak jsem zvědavá, jak bude chutnat. Dala jsem ho do ledničky uležet. Když bude k jídlu, dám sem recept s fotkou.
 • Zítra smažím řízky. Kuřecí. Mňam. ˇˇ
 • Študuju atlas hub, porovnávám s informacemi a fotkami z internetu. V létě bych chtěla začít sbírat nový druhy.
 • Když vás honí mlsná, oloupejte si tak tři čtyři brambory, nakrájejte je na asi o,5 cm tlustá kolečka, usmažte a posolte - ňamka. :-)
 • Dneska nám sestřenka přivezla "vejslušku" se svatebním cukrovím, na jehož výrobě jsem se taky podílela. Asi 20 druhů, vypadá to krásně a chutná báječně.
...
 • Ještě něco. Koupila jsem si čokoládovou šlehačku. (MŇAM.)

Že by bylo něco novýho?

14. dubna 2009 v 15:51 | Marrky
spring

Základní info:
 • Naše škola jako každý rok i letos pořádala pohádky pro prcky ze školek a z prvních tříd základek.
 • Venku je nádherně, ale já tam nesmím, protože kvete bříza a další alergeny. Tak dřepím doma.
 • Poslední týden nám nefungoval internet. Špatný signál nebo co.

Nic.

25. března 2009 v 16:07 | Marrky

Taťku o víkendu poslali s pár stovkami počítačů do Itálie, a jelikož s tím svým "kamijónem" jezdí jenom na západ, kde už to má proježděný a okoukaný, vzal si do Itálie foťák, aby vycvaknul...No, Itálii. Takže, když to vezmu z pohledu pesimisty, jsem tento týden bez foťáku a navíc na taťkovo fotkách uvidím tu krásu italské přírody, do které se já dostanu bůhvíkdy, možná nikdy.
Né, do Itálie se určitě dostanu. Jednou. Stačí na sever.

Když mi bylo pět až devět, jezdili jsme na dovolenou každý rok. Jednou do Španělska, jednou na Mallorcu a dvakrát do Itálie. Nojo, říkáte si, že jsem vlastně v Itálii už byla, a ne jednou. Jenže to jsem byla mrně, takže jsem den strávila asi takhle: Vstávání, snídaně, bazén, oběd, moře, krátká procházka s našima po městě, spaní. Teď si říkám: ,,Škoda, že jsem nebyla větší, užila bych si to tam úplně jinak. Vyrážela bych na průzkum města a okolní přírody, nakupovala bych a vyžívala se v tom, fotila bych jako o život."

Posledních pár dní se nic extra zajímavýho nedělo. Naše třída nacvičuje pohádku "Pasáček vepřů", kterou budeme hrát pro děti ze školek, pro veřejnost i pro školu. Spolu s dalšími dvěmi třídami, které maj taky svou pohádku. S Klárkou, Aďou a Terkou hrajeme prasata. Předvedeme náš vlastnomozkově vymyšlený taneček a pak tam jen tak pobíháme, chrochtáme a ksichtíme se. :-)

Umbajkví.

9. března 2009 v 18:03 | Marrky

Díky všem za rady ohledně těch tílek. K narozkám mám totiž slíbenou tisícovku (květen), a tak už šmátrám po něčem, co bych si za ní pořídila. Počítala jsem, do léta bych si mohla našetřit 3 000 kč, plus peníze z brigád. Takže pokud nepropadnu z matiky, bude to senzační léto. Už bych mohla začít plánovat, co podniknu. :-) Určitě bych chtěla s holkama na Bezdrév, na šlapadla. A cestou se třeba stavit v Českých Budějovicích, prostě něco jako loňský školní výlet, akorát s delším rozchodem. :-) (Kláry, Maky, Janeí, Adu, Terko, Denčo, Táňo, Klárčí - pokud tohle někdo čtete, uvažujte o tom, i když je to pár měsícu dopředu.) A MUSÍM se dostat na Václavák (Áďo?). Achjo, je strašně daleko, to léto.

Co se té brigády týče. (KruciHergotSaprlóPročNemůžuMítŽádnýZnámýUKterýchBychMohlaMakat!)

To počasí se zbláznilo. Ráno, když jsem šla do školy, bylo krásně, o dvě hodiny později jsem koukala z okna, že chumelí, bylo bílo. Za půl hodiny to roztálo, začalo svítit sluníčko. O pět minut později z nebe padal sníh s deštěm. A tak pořád dokola. Momentálně koukám na nebe bez mráčků. Jak prvního apríla.

Už jsem vám říkala, že někdy ke konci dubna se vdává má sestřenka? Naposledy jsem byla na svatbě, když mi bylo šest, jako družička. Teď bude družička ségra (, které je taky šest, jako mně tenkrát :-) ). Mně přišly černožluté šaty a černé sáčko. (Jo! - A budu moct pomáhat s pečením. A budu fotit.)

Hm.

22. února 2009 v 18:31 | Marrky

Miluju život. :-) Asi jsem to s těmi perníčky přehnala, nebo mi do těsta někdo nasypal nějakou omamnou látku, když jsem se nedívala, pravda ale je, že jsem nějak mimo. Těším se do školy. Možná to bude tím, že jsem celý týden byla odříznutá od okolního světa (a nemyslím jenom proto, že bydlíme na úplným kraji města, prostě už asi tři dny nevím, kde bych mohla mít mobil). Ale spíš mi z "depky" pomohlo výše zmíněné pečení perníčků + zjištění, že příští týden bude ještě sněžit + fakt, že jsem dneska našla stovku + nový kousek oblečení, tzv. "červenej hadr".

Včera se nám zas porouchal kotel. Šla jsem do něj přidat uhlí a na tom minimonitůrku něco blikalo. Tak se tam zašli podívat naši a asi po půlhodině zkoumání a koumání mi oznámili, že kotel netopí a ráno tady bude pořádná kosa. A byla. :-) Horní patro teď žije z našeho "fukara" = minitopení, dolů jsme si vypůjčili dalšího "fukara" = minitopení. Zítra by to měl někdo přijet opravit.

P.S.: Text po použití vypatlátoru:

Tydlidum, tydlidum...

20. února 2009 v 22:01 | Marrky
balloon
Dneska ráno jsem vstala, natáhla na sebe džíny a bundu a bez rozmýšlení jsem si šla do 10 minut chůze vzdáleného obchodu koupit tyčinku Mars.
Když jsme u těch obchodů, za šest dní u nás otvírá supermarket Billa. Váš názor na tento obchodní řetězec? :-) Prý tam mají ochutnávky sýrů a salámů. :-)
Celý můj život se točí okolo jídla.
Chybí mi pořádná (třeba letní) bouřka.
Ze svých několika desítek triček jich nosím asi sedm. Nejradši bych ten zbytek prodala na aukru a za získané peníze si koupila dvě tři nová.
Z nebe stále padá božská mana...Potřebuju další mrkve na sněhuláky.
Ségra, 6 let: ,,To je divnej záchodovej papír, takovej divně trhací, vůbec nefunguje". - I to dítě pozná, že jsme tady v Česku sto let za vopicema.

deviantart.com/nature/photography/macro

17. února 2009 v 17:56 | Marrky

Poslední dobou chodím na procházky denně. Dneska jsem to vzala při řece až na tři km vzdálené nádraží. Sníh má teď pořád padat, ke konci týdne má mrznout (Jo!). Stejně by bylo nejlepší, kdyby to studené bílé něco ještě tak dva týdny vydrželo a pak se najednou šíleně oteplilo a začalo jaro.

Jarní prázdniny jsou fajn. Mám teď čas úplně na všechno. Žít bez stresu ze školy pro mě znamená žít v luxusu. :-)

Chtěla bych vzít ty peníze, které si šetřím na léto, a koupit si za ně dvě tři trička. Já jsem v tomhle směru fakt hrozná. Nedokážu šetřit. Řeknu si: ,,Stejně si za ty peníze to tričko koupím, takže je jedno, jestli ho budu mít teď, nebo v létě." Kruci!
Vidíte? Takovými bezvýznamnými starostmi se nemůžu zabývat, když mám stres ze školy, ale teď na ně mám čas. A to se mi líbí. :-)

Jsem ospalá, a proto nevím, co si tímto článkem chci dokázat.

7. února 2009 v 23:42 | Marrky

:-] Pravda, už si připadám trošku divně. Dneska jsem byla nakoupit, upekla jsem bábovku, hrála s taťkou žolíky, byla jsem se projít a uvařila večeři. A jsem naprosto spokojená. Teď se nejvíc těším, jak vám sem šoupnu recept na výše zmiňovanou bábovku. (Je skvělá! Mám štěstí, že jsem vyžle, co netloustne.)
:-T Jsem usedlá a nenormální. Měla bych teď někde pařit se sklínkou mojita v ruce. Měla bych strhnout plakáty Queenů, Kissáků a Led Zeppelinů (které se na mé ťuťuňuňu růžové zdi ale skvěle vyjímají) a pověsit místo nich Zaca Teflona, nebo jak se ta opice jmenuje. Měla bych zrušit rubriku "Marrky kuchtí" a založit místo ní "Marrky chlastá", do které bych přidávala jednu "tadyJsemTotaaaalVožraláHiHMucQ" fotku za druhou. Na léto plánuju, jak se budu SAMA toulat po Šumavě. Místo toho bych měla plánovat, jak sbalit tamtoho a tamtoho a odjet s ním na léto do New Yorku. Je mi skoro 16, černá tužka na oči by mi po ránu u zrcadla neměla stačit.
:-P Jo.
Měla bych se změnit.

Ale víte co?

...

Já nechci. :-)
:-(

Mňau

6. února 2009 v 12:13 | Marrky

Páni, to už je šestýho? V sobotu se k nám nějak dostala chřipková epidemie, tudíž jsem se celý týden "ulejvala" v posteli s horečkami, rýmou a bolavou hlavou. To to druhý pololetí ale pěkně začíná.

Na jaře, až bude pěkný počasí, budu každou sobotu chodit na celodenní tůry. Sama (krásné to slovo). Vyrazím ráno, na krku foťák, v batohu mikina, dva litry minerálky, bageta a sušenky a vrátím se až k večeru. Každou sobotu půjdu jinam, jednou směrem na Klatovy, pak zas směrem na Horažďovice...Pokaždé to ale vezmu přes louky a lesy, zkrátka přírodou. To bude fotek... Vlastně to bude taková prozatimní náhrada za můj sen, že s batohem na zádech křížem krážem procestuju Skandinávii. :-) V létě pak popojedu autobusem a půjdu ještě dál. Jenže to se nejspíš zaseknu v lese a místo fotografování budu sbírat houby. No, uvidíme. :-)

:-B

27. ledna 2009 v 18:19 | Marrky

Tento uvolněný bezstresový týden ve znamení uzavřených známek jsem zasvětila relaxování. Koukám na oblíbené filmy, čtu Asterixe a Obelixe, vyrobila jsem si nový "náhrdelník" (vypadá to, jako kdybych na krku nosila skládku...špatný přirovnání), chodím na dlooouhý procházky (buď s mp3 nebo s foťákem, ale fotky za nic nestojí). Je to fajn, učitelé na tebe můžou řvát, že nic neumíš a jsi naprosto neschopná, ale pětku ti dát nemůžou. Jen vyhrožujou, že v pondělí budeme koukat. :-)

Asi před třemi týdny jsem změnila trasu cesty do školy a ze školy. Je jedno, kudy chodím, hlavní je, že procházím kolem zahrady s vlčákem. Je to průměrný český vlčák (, což zní divně). První týden, kdy si na mě teprv zvykal, na mě štěkal jako o život. Zajímalo mě, co bude dál. Zhruba po tom týdnu, kdy jsem kolem něj dvakrát denně procházela, už začal svůj štěkot mírnit. Další den zavrčel a otráveně štěkl, asi třikrát. O den později už jen lehce vrčel. Další den už jen roztomile kýval hlavou ze strany na stranu a zvědavě si mě prohlížel. Pak už mě jen vleže pozoroval. Když jsem se dva dny neukázala (víkend), následující den se nic nezměnilo.

Moje sestřenka má v dubnu svatbu. Naposledy jsem na nějaké byla, když mi bylo šest. Jako družička. Teď bude družička ségra. Zítra jí jdeme vybrat šaty. Docela se těším...Víte, kolik je na svatbách jídla? ˇˇ
 
 

Reklama